Wydarzenia 2021

Rozstrzygnięcie konkursu przyrodniczo - fotograficznego „AKTYWNA ZŁOTA JESIEŃ”

2-12-2021

Z przyjemnością informujemy, że konkurs przyrodniczo-fotograficzny „Aktywna złota jesień” został rozstrzygnięty.

Spośród dostarczonych prac komisja konkursowa wyłoniła laureatów:

• I miejsce – Bartosz J. , gr. „Biedronki”

• II miejsce – Aleksandra P, . gr. „Smerfy”

• III miejsce – Jagoda M., gr. „Żabki”

Decyzją komisji konkursowej wyróżnienia otrzymali:

• Maciej P. gr. „Krasnale”

• Zuzanna G. gr. „Biedronki”

• Milena G. gr. „Smerfy”

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i pracę włożoną w wykonanie zdjęć.

Zwycięzcom gratulujemy!

8.11.2021

Dnia 8.11.2021 r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość przygotowana przez grupę "Pszczółki" z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Dzieci prezentowały wiersze, piosenki i pieśni patriotyczne, upamiętniające odzyskanie niepodległości przez Polskę.

W dniu 10.11.2021 r. o godz. 11.11 w ramach akcji "Szkoła do hymnu" dzieci ze wszystkich grup wspólnie odśpiewały "Mazurka Dąbrowskiego".

W ramach akcji „Szkoła pamięta” ogłoszonej przez MEiN grupa „Smerfy” zapaliła znicze pod pomnikiem „Pamięci Synów Zagłębia Dąbrowskiego” oraz pod pomnikiem Stanisława Staszica.

Przedszkolaki udały się również w miejsce upamiętniające patriotyczną postawę młodych dąbrowiaków , czyli pod „Dąb Wolności”, który został przez nich posadzony w 1915 r. i pod którym złożyli przysięgę, że nie spoczną dopóki Polska nie odzyska niepodległości.

27.10.2021

W ostatnim tygodniu października w grupach „Muchomorki” i „Krasnoludki” odbyła się uroczystość „Pasowania na przedszkolaka”.

Dzieci przedstawiły z tej okazji przygotowane programy artystyczne. Punktem kulminacyjnym był moment pasowania, kiedy to za sprawą pani Dyrektor i jej „czarodziejskiego ołówka”, nowo przyjęte dzieci stały się pełnoprawnymi członkami naszej przedszkolnej społeczności.

Temu wyjątkowemu wydarzeniu towarzyszyły uśmiechy, śpiewy oraz recytacja wierszy.

Cieszymy się, iż po raz kolejny nasze szeregi zasiliły tak wyjątkowe przedszkolaki!

I miejsce w konkursie plastycznym "Zwierzęta z origami"
27.10.2021

Z przyjemnością informujemy, że Oliwia Grzegorczyk z grupy "Pszczółki" zajęła I miejsce w konkursie plastycznym "Zwierzęta z origami", zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej z okazji Światowego Dnia Zwierząt oraz Światowego Dnia Origami.

Praca została wykonana pod opieką mgr Pauliny Żak.
Gratulujemy!

Wizyta przedszkolaków w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dąbrowie Górniczej
18-10-2021

Dzieci z grupy "Biedronki" oraz „Pszczółki” odwiedziły w październiku Miejską Bibliotekę Publiczną w Dąbrowie Górniczej – filię nr 18 na osiedlu Mydlice.

Podczas pierwszej wizyty rozpoczynającej cykl zajęć bibliotecznych przedszkolaki dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Pani Bibliotekarka zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom książeczki z działu dziecięcego.

Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Dzieci w humorystyczny sposób dowiedziały się jak je szanować. Na zakończenie otrzymały upominki w postaci zakładek. Dla wielu przedszkolaków, była to pierwsza wizyta w „domu książki”, ale na pewno nie ostatnia.

Następne zajęcia dla dzieci młodszych to cykl zajęć pod hasłem „Biblioteka małego bystrzaka”, a dla dzieci ze starszych grup zajęcia pt. „Ale kosmos”.

To były bardzo ciekawe zajęcia promujące rozwój czytelnictwa już od najmłodszych lat.